Dekorowanie ścian w pokoju dziennym

Pokój dzienny to pomieszczenie, w którym zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu. Klimat i rozkład w salonie powinny więc być spójne. Sposób, w jaki udekorujemy ściany będzie miał duży wpływ na całe pomieszczenie, ponieważ będzie stanowił tło naszej przestrzeni dziennej i będzie decydował o nastroju panującym w pokoju. To, czy pokój dzienny będzie oazą ukojenia, czy też miejscem, które nas inspiruje do działania, zależy już tylko od naszych indywidualnych upodobań.

Nieograniczone możliwości w doborze koloru

Ile kolorów, tyle efektów

Wybierając kolory do naszych pomieszczeń najczęściej kierujemy się gustem, upodobaniami czy np. inspiracją z odbytej podróży. Miłośnicy filozofii zen wybiorą prawdopodobnie kolor biały. Osoby lubiące lato i słońce być może zdecydują się na ziemiste kolory żółcieni i pomarańczy, jeszcze inni wybiorą modne szarości. Ważne jest, aby ściany uzupełniały charakter pomieszczenia, a nie dominowały go. Na przykład, na tle żelazowo-czerwonej ściany doskonale będą komponowały się białe meble z białymi akcesoriami. Takie kontrastowe zestawienia kolorów stymulują i ożywiają przestrzeń.

Ciekawostką jest jednak fakt, że wszystkie kolory w naszym najbliższym otoczeniu silnie oddziaływują na naszą psychikę i wpływają na nasz nastrój.

WIĘCEJ O ODDZIAŁYWANIU KOLORÓW