Wzorniki kolorystyczne KEIM / Grupy cenowe

Podział kolorów z wzorników kolorystycznych KEIM Exclusiv, KEIM Naturstein, KEIM Historisch oraz KEIM Avantgarde na grupy cenowe:

→ GRUPY CENOWE

PALETA KEIM EXCLUSIV

Kolory z palety KEIM Exclusive są dostępne bez ograniczeń w większości systemów farb KEIM. W niektórych systemach produktów poszczególne odcienie mogą być niedostępne.

Nieznaczne odchylenia koloru w stosunku do wzornika są nieuniknione z powodu technologii drukowania. Podobnie użycie czysto mineralnych pigmentów może powodować niewielkie odchylenia koloru. 

POBIERZ PDF

PALETA KEIM AVANTGARDE

Paleta KEIM Avantgarde bazuje na polichromowej kolorystyce z lat dwudziestych ubiegłego wieku, stworzona w duchu najbardziej wpływowych przedstawicieli barwnego budownictwa w Dessau Bauhaus . Zawiera wiele idealnie skoordynowanych odcieni z tego okresu w fascynującej harmonii. Zestawienie kolorów na dwóch odrębnych paletach połączonych w jeden wzornik sprawia, że niezwykle łatwo można zobaczyć niezliczone kombinacje kolorów, co ułatwia wybór idealnie dopasowanych par kolorystycznych.

Kolory z palety KEIM Avantgarde są dostępne w systemach KEIM Optil i KEIM Soldalit. Dostępność w innych systemach na zapytanie. Odchylenia kolorów od oryginału są nieuniknione z przyczyn technicznych.

POBIERZ PDF

PALETA KEIM HISTORISCH

W przypadku zabytków architektonicznych kolor jest zasadniczo kontrolowany przez pewien model. KEIM stworzył serię kolorów KEIM Edition Historisch z tradycyjnej odpowiedzialności za optymalną ochronę zabytków. Paleta oparta jest na pierwotnie używanych odcieniach fasad z okresu Gründerzeit (historyzmu) w środkowych Niemczech z drugiej połowy XIX wieku.

Nieznaczne odchylenia koloru w stosunku do wzornika są nieuniknione z powodu technologii drukowania. Podobnie użycie czysto mineralnych pigmentów może powodować niewielkie odchylenia koloru. 

POBIERZ PDF

PALETA KEIM NATURSTEIN

Odcienie palety KEIM Naturstein są dedykowane przede wszystkim dla produktów do renowacji kamienia KEIM Restauro-Top i KEIM Restauro-Fuge; są także dostępne bez ograniczeń w systemach produktów Soldalit, Granital, Purkristalat, Concretal-W, Quarzil i Optil. W innych systemach produktów poszczególne kolory dostępne za zapytanie.

POBIERZ PDF

 

PALETA KEIM SPEKTRUM

Paleta KEIM Spektrum to zbiór palet Exclusiv, Naturstein oraz Avantgarde. Dodatkowo zawiera monochromatyczne kolory pigmentów bazowych do farb Optil i Soldalit. Należy pamiętać, że pigmenty dla poszczególnych systemów farb nieco się różnią między sobą. Uwaga! Numery pigmentów w zakresie od 9001 do 9010 nie są kolorami RAL.

POBIERZ PDF