ORYGINAŁ. NIEDOŚCIGNIONA TRWAŁOŚĆ I CZYSTOŚĆ KOLORU DLA HISTORYCZNYCH I NOWOCZESNYCH ELEWACJI

KEIM Purkristalat zawdzięcza wyjątkową jakość perfekcyjnemu połączeniu wysokiej jakości, wyłącznie mineralnych składników: nieorganicznych, światło odpornych pigmentów, wyselekcjonowanych wypełniaczy mineralnych i czystego, płynnego krzemianu potasu jako spoiwa. 

Jednak legendarną sławę "oryginał farb krzemianowych" zawdzięcza niezliczonym obiektom na całym świecie, które od pokoleń, w imponujący sposób, udowadniają, dlaczego KEIM Purkristalat jest tak wyjątkowy: intensywność i trwałość koloru nawet po dziesiątkach lat - elewacje, które starzeją się z godnością. Opracowana przez założyciela technologii krzemianowej Adolfa Wilhelma Keima w 1878 r. farba krzemianowa KEIM Purkristalat wyznacza standardy ochrony ważnych dóbr kultury, zabytków i wysokiej jakości architektury.

Produkty systemu KEIM Purkristalat®

KEIM Purkristalat®-Farbpulver

Składnik proszkowy farby krzemianowej. Po wymieszaniu ze spoiwem KEIM Fixativ uzyskuje się czysto mineralną farbę KEIM Purkristalat®. Gotowa farba przeznaczona tylko i wyłącznie na tynki wapienne o grubości min. 5 mm i odpowiedniej chłonności. Nowe tynki wymagają trawienia preparatem KEIM Ätzflüssigkeit.

Kolor
Wg palety KEIM Exclusiv, koncentraty 9001 – 9010

Nakładanie
Pędzel, natrysk

Zużycie
Na podwójną powłokę ok. 0,35 kg/m2 KEIM Purkristalat®-Farbpulver + ok. 0,4 litra/m2 KEIM Fixativ

Opakowania
Torebki 500 g, 5 kg i worki 30 kg
 

KEIM Fixativ

Szkło wodne potasowe w czystej postaci, bez żadnych organicznych dodatków; spoiwo i rozcieńczalnik do farb KEIM Purkristalat® i KEIM Dekorfarben. Po rozcieńczeniu z wodą w stosunku 1:1 lub 1:2 może być stosowany do gruntowania podłoży mineralnych, z wyjątkiem gipsowych.

Kolor
Żółtawy, klarowny

Nakładanie
Do gruntowania - pędzel

Zużycie
Do gruntowania ok. 0,1 litra/m2 (+0,1 litra wody)

Opakowania
Pojemniki 4 L i 24 L

KEIM Kristall-Felsit®

Krzemianowy dodatek zagęszczający (szlamujący) do farby KEIM Purkristalat®. Pomocny na trudnych podłożach. Może być dodawany tylko i wyłącznie do warstwy podkładowej i pośredniej.

Kolor
Biały

Nakładanie
Pędzel

Zużycie
ok. 0,1 kg/m2 przy zastosowaniu jako 50% dodatku

Opakowania
Pojemniki 5 kg i 25 kg

Produkty uzupełniające

KEIM Ätzflüssigkeit

Płyn do usuwania warstw martwicy wapiennej

Więcej
KEIM Ecotec®

Koncentrat do końcowej hydrofobizacji

Więcej
KEIM Fassadengrund

Uniwersalny środek do gruntowania elewacji

Więcej
KEIM Lotexan®

Bezbarwny środek do końcowej hydrofobizacji

Więcej