Kosmetyka betonu

Renowacja i naprawa powierzchni betonowych

Beton architektoniczny to wysokiej jakości, ale także indywidualny materiał, który stał się elementem wystroju w nowoczesnej architekturze. Podczas produkcji elementów z betonu architektonicznego mogą jednak pojawić się na jego powierzchni niewytłumaczalne plamy, smugi i przebarwienia, które trwale szpecą jego wygląd.

Podczas renowacji betonu uszkodzone elementy naprawiane są zgodnie z obowiązującą technologią. Na pierwszym planie są więc aspekty techniczne. Aby jednak spełnić kryteria aranżacji, beton dodatkowo poddawany zostaje obróbce retuszowowi i obróbce estetycznej.

Pod pojęciem korekty estetycznej betonu kryje się przede wszystkim doprowadzenie uszkodzonej powierzchni betonu do pożądanego stanu, a więc naprawę defektów za pomocą odpowiedniej zaprawy zastępującej beton i masy szpachlowej. Dla powodzenia estetycznej korekty kluczowe znaczenie ma optyczne scalenie kolorystyczne powierzchni betonu.

Retusz betonu: wyrównanie różnic kolorystycznych pigmentami mineralnymi

Optyczne wyrównanie niepożądanych różnic kolorów, np. w obszarze miejsca naprawy, następuje poprzez retusz betonu wskutek nałożenia materiału z dobranymi kolorystycznie pigmentami. Aby zachować szczególne piękno betonu architektonicznego, stosuje się aranżację laserunkami i nakładanie kilku warstw farby. Pigmentacja i stopień pokrycia powłoką laserunkową dostosowywane są do pożądanego efektu. KEIM Concretal-Lasur oferuje w tym zakresie maksymalną elastyczność.

PROFESJONALNE WYKONANIE

Wymagania dotyczące jakości powierzchni betonu architektonicznego poddanego obróbce estetycznej znacznie wzrosły w ostatnich latach. Do profesjonalnego wykonania takiej obróbki niezbędne są trwałe produkty, które nie zakłócą jednocześnie naturalnego charakteru betonu. Wymagania te idealnie spełnia pokrewny betonowi mineralny system KEIM Concretal. 
WIĘCEJ O PRODUKCIE