Beton może być piękny

Pielęgnacja betonu przy użyciu produktów mineralnych KEIM

Krzemianowe farby do betonu

W przeciwieństwie do powłok na bazie tworzywa sztucznego, farby krzemianowe nie tworzą "filmu" na powierzchni betonu. Spoiwem w farbach krzemianowych jest bowiem szkło wodne potasowe, które trwale wiąże się z podłożem w wynika reakcji skrzemionkowania.

Podkreśl mineralny charakter betonu za pomocą laserunku.

KEIM CONCRETAL®-LASUR - GDY NAJWAŻNIEJSZA JEST ESTETYKA

Beton licowy - jedno z największych wyzwań i ważny element architektury. W przeciwieństwie do systemów modyfikowanych polimerami farba KEIM Concretal-Lasur w wyjątkowy sposób podkreśla naturalny charakter betonu i zapewnia dodatkową ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Oferuje nieskończoną liczbę możliwości - od powłoki półprzezroczystej do kryjącej. Malowanie betonu jest też o wiele bardziej ekonomiczne niż barwienie w masie.

Zachowaj naturalną optykę betonu

Matowe powłoki krzemianowe zachowują naturalny wygląd betonu, w przeciwieństwie do powłok z tworzyw sztucznych. Dyspersje tworzą suche warstwy o ​​grubości od 0,3 mm do 0,5 mm, "zaklejając" nierówności i maskując strukturę materiału. Optyka, wrażenia dotykowe i wygląd zmieniają się znacząco - aż do utraty wyjątkowego charakteru betonu.

Chroń i kształtuj powierzchnię betonu za pomocą farb do betonu KEIM.

Farby mineralne nie przysłaniają naturalnej strukturę betonu, raczej ją podkreślają. Jest to szczególnie ważne, gdy powłoka jest półprzezroczysta/laserunkowa. Mineralne kolory idealnie wpasowują się w charakter betonu.

"Beton ma w sobie tę szorstkość, którą lubię. Architektura powinna być surowa i witalna, a nie wygładzona i wypolerowana."
(Zaha Hadid - ikona Baustoffs Beton)

BETON I KOLOR

BETON W KOLORZE

Niezależnie od tego, czy chodzi o projektowanie elewacji, czy aranżację wnętrz - nowoczesne możliwości kształtowania i obróbki powierzchni betonu otwierają niezliczone możliwości projektowe.

Farby KEIM Concretal są odporne na promieniowanie UV i wykazują optymalną przyczepność do podłoża. Bez złuszczania się farby! 

KOREKTA ESTETYCZNA BETONU

Czasami beton zachowuje się jak diwa i ma tendencje do niewyjaśnionych smug, przebarwień lub przerw, które szpecą jego powierzchnię. Dlatego stworzyliśmy farbę laserunkową KEIM Concretal, która pomaga przywrócić optycznie ubogie powierzchnie betonu do pierwotnie pożądanej estetyki.

Ta szczególna forma "kosmetyków" uratowała już wiele budynków, w tym niektóre dość prestiżowe.