Czyste ściany przez cały rok

Bardzo często zimą, kiedy zaczyna się sezon grzewczy, ciemny nalot pojawia się na ścianach, pod sufitem, w narożnikach. Wykazano, że mineralny skład farb przyczynia się do znacznej redukcji tego zjawiska.

KEIM redukuje osadzanie się nalotu na ścianach

Wiele dostępnych na rynku farb wewnętrznych zawiera tak zwane niskolotne substancje organiczne (plastyfikatory), które są powszechnie spotykane w wielu tworzywach sztucznych. Przepisy nie wymagają, aby na etykiecie pojawiała się informacja o zawartości tych najczęściej bezzapachowych substancji i dlatego często nie są one "widoczne" dla klienta. Plastyfikatory zazwyczaj ulatniają się w sposób ciągły przez wiele miesięcy od pomalowania ścian.

Oprócz zagrożeń dla zdrowia plastyfikatory mogą powodować osadzanie się ciemnego nalotu opisanego powyżej - ściany i sufity pokrywają się podczas ogrzewanie pomieszczeń zimą ciemną powłoką plastyfikatorów i cząsteczek kurzu. Dlaczego? Cząsteczki pyłu w powietrzu przyklejają się do uwalnianych cząstek plastyfikatorów, a następnie osadzają się na ścianach - zwykle tam, gdzie krąży powietrze.