Zdrowe farby do zdrowych wnętrz

Wiele farb stosowanych wewnątrz pomieszczeń wydziela szkodliwe substancje. W przypadku farb KEIM, nawet alergicy mogą cieszyć się zdrowym powietrzem.

Ochrona przeciwpożarowa, izolacja akustyczna, izolacja termiczna - w budownictwie istnieje wiele norm, jednak niewiele dotyczy ochrony zdrowia. Zanieczyszczone powietrze obniża nie tylko jakość życia, ale wpływa także negatywnie na nasze zdrowie. Lekarze obserwują, iż coraz więcej osób w różnym wieku wykazuje reakcje alergiczne na coraz więcej substancji. Dzieci są szczególnie narażone, ponieważ ich organizmy są znacznie bardziej wrażliwe niż organizmy dorosłych.

Celem odpowiedzialnych budowniczych i projektantów powinno być zatem stworzenie zdrowego klimatu wewnątrz naszych mieszkań. Co jednak sprawia, że ​​klimat w pomieszczeniu jest zdrowy? „To zależy od wielu czynników - temperatury, wilgotności i wymiany powietrza” - wyjaśnia projektant wnętrz, Mathias Rathke. „Niestety także emisje z materiałów budowlanych i otaczających nas przedmiotów, takich jak meble, mogą wpływać na jakość powietrza w mieszkaniu, a tym samym na nasze samopoczucie. Szczególnie w dzisiejszych nowoczesnych, wysoce izolowanych budynkach bez kontrolowanej wentylacji stanowi to duże wyzwanie. Można temu przeciwdziałać poprzez zastosowanie powłok malarskich przepuszczalnych dla pary wodnej, oraz wolnych od zanieczyszczeń szkodliwymi substancjami".

Dyfuzyjne farby mineralne KEIM są polecane do wszelkiego typu pomieszczeń wewnątrz, gdyż zawierają tylko składniki bezpieczne dla zdrowia ludzkiego oraz dla środowiska.

Farby KEIM do wnętrz - naturalnie zdrowe i bez dodatku środków konserwujących!

KEIM od dziesięcioleci angażuje się w rozwój i produkcję zdrowych produktów. Podstawą farb mineralnych jest przede wszystkim spoiwo krzemianowe: w tym przypadku spoiwo wchodzi w trwałe połączenie z podłożem w wyniku reakcji chemicznej, a zatem pozostaje wysoce dyfuzyjne dla pary wodnej.

Ta genialna zasada została wynaleziona przez wykwalifikowanego garncarza i namiętnego wynalazcę Adolfa Wilhelma Keima. W 1878 roku dzięki temu wynalazkowi firma KEIMFARBEN opracowała pierwszą dwuskładnikową farbę krzemianową KEIM Purkristalat. W następnych dziesięcioleciach KEIM stał się światowym liderem rynku budowlanego w dziedzinie mineralnej ochrony budynków. Z pełną dpowiedzialnością za środowisko i przyszłe pokolenia firma KEIM rozwija i produkuje materiały mineralne i systemy spełniające najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju.

Wiele tradycyjnych farb ściennych zawiera dodatkowe środki konserwujące - tak zwane izotiazolinony. Farby KEIM nie zawierają izotiazolinonów, które mogą powodować reakcje alergiczne u osób wrażliwych lub u małych dzieci. Brak konserwantów w naszych farbach jest możliwa dzięki alkaliczności spoiwa krzemianowego, co ma jeszcze dodatkową zaletę - chroni przed pleśnią! Farbom opartym na alternatywnym spoiwie wiążącym brakuje tego naturalnego środka konserwującego, dlatego w celu zachowania intensywności koloru zazwyczaj dodaje się konserwanty.

Farby KEIM są ponadto poddawane ciągłym badaniom przez niezależne instytuty, takie jak „Instytut Środowiska i Zdrowia” (IUG), dzięki czemu KEIM jest pionierem w dziedzinie zdrowych farb!

Naturalne farby mineralne bez zanieczyszczeń
Poczuj się komfortowo i odpoczywaj w zdrowych wnętrzach.

 

Wszystkie farby wewnętrzne KEIM są bez dodatków konserwantów, rozpuszczalników lub plastyfikatorów, dlatego idealnie nadają się dla osób wrażliwych, takich jak dzieci lub alergicy.

Farby KEIM są po prostu bezpieczne!

Farby odpowiednie dla alergików - potwierdzone certyfikatami!

Od 1983 roku KEIM Biosil jest pierwszą na rynku krzemianową farbą do wnętrz odpowiednią dla alergików: bez dodatku konserwantów, plastyfikatorów, czy rozpuszczalników. Jest także farbą wysoce dyfuzyjną. KEIM Biosil otrzymał certyfikat ochrony środowiska TÜV w 1998 r., a następnie w 2003 r. Certyfikat „Odpowiedni dla alergików” (IUG - niemiecki Instytut Środowiska i Zdrowia).

Regularne kontrole niezależnych instytutów potwierdzają bezpieczeństwo produktu. KEIM był pierwszym producentem, który w 2004 r. otrzymał znak jakości „Natureplus” za produkt KEIM Biosil. Ta pieczęć aprobaty nakłada znacznie surowsze wymagania na produkty budowlane niż np. certyfikat „Blue Angel” i ma na celu wskazanie konsumentom i specjalistom z branży budowlanej najlepszych produktów dla zrównoważonego budownictwa.

Niezależnie od tego, czy są to mieszkania, biura, przedszkola, szkoły czy sale szpitalne - pomieszczenia pomalowane farbami mineralnymi KEIM pozwalają wszystkim oddychać głęboko i cieszyć się zdrowym wnętrzem.