Mieszkaj zdrowo. Zapobiegaj rozwojowi pleśni w Twoim domu.

 

Każdy, kto odkryje pleśń w swoim mieszkaniu, powinien zareagować tak szybko, jak to możliwe, ponieważ pleśnie rozprzestrzeniają w powietrzu zarodniki i dostają się do dróg oddechowych, przez co mogą prowadzić do alergii, zwłaszcza u dzieci, a u osób z obniżoną odpornością do ciężkich infekcji.

 

Pleśń - gdzie powstaje i dlaczego

 

W rzeczywistości zarodniki pleśni należą do naszego naturalnego środowiska i można je znaleźć niemal wszędzie, nawet w pomieszczeniach. Za wzrost pleśni odpowiedzialne są trzy kluczowe czynniki: wilgotność, podaż składników odżywczych i temperatura. Zarodniki pleśni wykorzystują sprzyjające im warunki, często rozwijając się powoli i niezauważalnie . Zapach stęchlizny i ciemne plamy na ścianach, sufitach czy meblach powinny być dla nas sygnałem alarmowym -  pleśń posuwa się naprzód.

Jeśli stężenie pleśni w powietrzu przekracza pewien poziom, może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, dlatego sytuacja wymaga naszej bezwzględnej interwencji.

 

Prawidłowa naprawa powierzchni pokrytych pleśnią to zawsze usunięcie również przyczyny

 

Warunkiem skutecznej i trwałej renowacji powierzchni pokrytych pleśnią jest, oprócz właściwej i profesjonalnej naprawy obszarów dotkniętych, zawsze walka z przyczynami i usuwanie uszkodzeń. Kto tylko walczy z objawami, osiągnie wyłącznie krótkotrwały sukces.

Podstawowe zasady

Unikaj wilgoci i wilgotnych elementów | Dbaj o prawidłowe ogrzewanie i wentylację | Usuń wady budowlane i uszkodzenia spowodowane wilgocią

Naturalne zapobieganie pleśni z produktami KEIM

 

Nasze produkty to przede wszystkim zapewnienie środowiska niesprzyjającego rozwojowi pleśni i mikroorganizmów. Wilgoć, najczęstsza przyczyna rozwoju pleśni, nie kumuluje się na powierzchni ścian, ale jest absorbowana przez warstwę farby i ponownie bez przeszkód uwolniona do powietrza. Dzięki temu ściany malowane farbami KEIM "oddychają" i są suche nawet w warunkach wysokiej wilgotności. Jest to ważne dla zdrowego klimatu w pomieszczeniach i jest to podstawowy warunek dla unikania pleśni. Typowa dla krzemianów wysoka wartość pH dodatkowo pomaga hamować rozwój pleśni. Tak więc pleśń nie ma warunków do wzrostu - i to bez dodatku toksycznych biocydów lub fungicydów. Jest to ogromna zaleta, szczególnie dla osób wrażliwych, takich jak dzieci lub alergicy.