Ekologia

Farby przyjazne środowisku

Obiekt przyjazny środowisku oznacza nie tylko rozwiązania energooszczędne, ale także przemyślany wybór trwałych, wolnych od zanieczyszczeń i przyjaznych dla środowiska materiałów - na przykład farb mineralnych.

Wybór materiałów budowlanych jest dziś jednym z najważniejszych aspektów optymalizacji ekologicznej budowli. Nie tylko wkład energetyczny, ale również właściwości materiałów decydują o bilansie ekologicznym budynku.


Mimo że pod względem ilościowym farby stanowią tylko niewielką część wymagań materiałowych, to wpływ powłok malarskich na fasady i wnętrza nie może być pomijany. Oprócz bezpośrednich skutków zawartości szkodliwych związków lub emisji podczas nakładania, także wykorzystanie surowców i trwałość powłok malarskich w zauważalny sposób przyczyniają się do równowagi ekologicznej.

 

MINERALNY = NATURALNY

Farby mineralne KEIM składają się z naturalnych surowców. Nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, które mogą być uwalniane do środowiska, takich jak np. rozpuszczalniki, plastyfikatory, biocydy czy środki konserwujące. Farby KEIM to bezpieczeństwo dla ludzi i środowiska.

Trwałość farb mineralnych sprawia, że elewacje mogą być odnawiane znacznie rzadziej, co chroni nie tylko nasze finanse, ale także nasze środowisko. W wielu przypadkach wystarczy tylko oczyszczenie wodą. W przypadku konieczności ponownego malowania, nie ma potrzeby usuwania starych warstw malarskich KEIM, ponieważ farby mineralne nie tworzą ani grubych, ani szczelnych powłok.

Farby mineralne chronią cenną substancję budynku przed szkodliwym oddziaływaniem czynników atmosferycznych i w ten sposób przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju.