Produkty:

Elewacja:

  • KEIM Lignosil-Verano

MEERLEBEN WISMAR - EKOLOGICZNA OSADA NAD BRZEGIEM MORZA

W pobliżu miejscowości Wismar, zaledwie 800m od Morza Bałtyckiego, powstała osada w pełni ekologicznych domów o drewnianej konstrukcji szkieletowej. Projekt realizowany jest przez niemiecką społeczność budowlaną o nazwie MEERLEBEN, która wdraża ekologiczne rozwiązania do każdej sfery swojego życia. Główną ideą tworzenia osady jest budowa domów przy użyciu tylko naturalnych i ekologicznych surowców oraz materiałów pochodzących z recyclingu.   
Elewacje domów pomalowano farbą silikatową KEIM LIGNOSIL-VERANO. Jest to pierwsza dostępna na rynku farba silikatowa do drewnianych elewacji, która gwarantuje trwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi tj. deszcz, słońce czy mróz, jednocześnie zapewniając jej niezmienny wygląd przez wiele lat.
KEIM LIGNOSIL-VERANO w kolorze szarym imituje srebrno-szarą patynę charakterystyczną dla starych, drewnianych domów. Farba zapewnia równomierne krycie dzięki czemu malowana elewacja pozbawiona jest przebarwień czy plam, co może nastąpić podczas naturalnego procesu starzenia się drewna. 

Pozostałe referencje