Concordia Design Wrocław

Elewacja:

  • KEIM Soldalit-ME

Wnętrza:

  • KEIM Innostar
  • KEIM Optil
  • KEIM Concretal-Lasur

Inwestor:

Concordia Design Poznań

Architekt:

MVRDV Architects, Rotterdam

Wykonawca:

Demiurg Sp. z o.o. Sp. K. Poznań

 

Fot. Janusz Krzeszowski

Concordia Design Wrocław to spotkanie dwóch architektur - zabytkowej i współczesnej. W tym wyjątkowym projekcie architekci zespolili kamienicę z 1845 roku z nowoczesną, dobudowaną bryłą, a wszystko zamknęli pod szklaną kopułą. 

Concrodia Hub - bo tak nazywają się przestrzenie biurowe wewnątrz - usytuowana jest na malowniczej Wyspie Słodowej, która jest miejscem spotkań młodzieży akademickiej, a także przestrzenią dla różnorodnych aktywności kulturalnych - koncertów, warsztatów czy performance'ów. Stąd też nawiązujące do street artu malowidła i murale wewnątrz obiektu, widoczne przez przeszklone ściany. Zarówno murale, wnętrza, jak i elewacja kamienicy, zostały wykonane farbami KEIM. Obiekt miał swoją premierę i oficjalne otwarcie 16 lipca 2020 r.

Mural wewnątrz obiektu jest wykonany przez Alicję Białą, która jest autorką murali znajdujących się w Polsce, Meksyku, Portugalii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że zdecydowała się zastosować krzemianowe farby KEIM do swojej pracy.
Wiecej informacji oraz zdjęć z tego obiektu można zobaczyć na kanale Youtube: https://youtu.be/lrsxmLunT4M

 

Pozostałe referencje