Kolor

Farba nie blaknie

Kolory zmieniają się wraz z upływem czasu: drewno szarzeje, biała farba żółknie, a intensywne kolory blakną. Aby zapewnić trwałość koloru na długie lata, w farbach mineralnych KEIM stosuje się niezwykle odporne na światło pigmenty nieorganiczne.

Farba jest wielofunkcyjna: z jednej strony chroni konstrukcję budynku, z drugiej zaś służy jako ważne medium projektowe w architekturze i urbanistyce, gdyż kolor kształtuje i podkreśla indywidualność budynku, pierzei czy osiedla. 

Pigmenty mineralne nie blakną

Pigmenty mineralne charakteryzują się wyjątkowo wysoką stałością barwy. Dzięki temu, że farby mineralne KEIM zawierają tylko wysokiej jakości pigmenty odporne na promieniowanie UV, pozostają niezmienne przez dziesięciolecia.

Niektóre farby tracą kolor wolniej, inne zaś szybciej - z powodu zanieczyszczeń i przede wszystkim z braku odporności na promieniowanie UV ze światła słonecznego. Podczas gdy zabrudzenia zmieniają blask i odcień, to promieniowanie UV może spowodować zmianę koloru samego materiału. Wiele pigmentów organicznych zmienia swoją strukturę chemiczną pod wpływem oddziaływania promieni UV i tym samy tracą one pierwotny kolor.

Farby mineralne KEIM zawierają tylko wysokiej jakości pigmenty nieorganiczne i dzięki temu gwarantują unikalną na rynku trwałość koloru!