Jakość i trwałość

Niezrównane farby mineralne

Trwałość elewacyjnych powłok malarskich powinna wynosić przynajmniej 20 lat. Dla farb mineralnych KEIM nie stanowi to dużego wyzwania. Łatwo przychodzi im podwójne życie. Nawet stuletnie malowidła wykonane farbami KEIM nie są rzadkością.

Pod względem trwałości farby mineralne KEIM są bezkonkurencyjne.

Farby elewacyjne mają dwa podstawowe zadania - nadają budynkowi kolorową twarz i chronią ją przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, promieniowanie UV, ciepło, zimno, zanieczyszczenia lub mikroorganizmy. Nic więc dziwnego, że tak wiele farb nie wytrzymuje długo tak dużego stresu, co powoduje konieczność wykonania renowacji. Można tego uniknąć stosując farby mineralne KEIM.

Kto buduje lub remontuje dom, ten myśli długoterminowo i liczy w dziesiątkach lat. Oczywiście obejmuje to również elewację, której stan techniczny i estetyka decyduje o zachowaniu wartości. I właśnie tu farba elewacyjna jest ważnym elementem, gdyż chroni ściany przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych i zapewnia im odpowiedni wygląd. Elewacja więc nie jest tylko powierzchownym tematem - warto przyjrzeć się jej bliżej i wybrać odpowiednie materiały.

FARBY KEIM – nadal niezrównana trwałość

Farby mineralne, zwane także farbami krzemianowymi, sprawdzają się od wielu pokoleń. Co sprawia, że trwałości tych farb nie da się porównać z żadnymi innymi?

Farby krzemianowe są wyjątkowo przepuszczalne dla pary wodnej, dzięki czemu unika się zdradliwego gromadzenia się wilgoci (typowego dla powłok szczelnych) i tym samym zapobiega się uszkodzeniom. Spoiwo, czyli szkło wodne potasowe jest nie tylko naturalne, ale również wyjątkowo odporne na warunki atmosferyczne, ponieważ łączy się chemicznie z podłożem. Rezultatem jest całkowicie stabilne, odporne na promieniowanie UV połączenie farby z podłożem. Powierzchnia farby nie kreduje i zanieczyszcza o wiele mniej niż farby emulsyjne, a dzięki mineralnym pigmentom kolory nie blakną.

DOWODY TRWAŁOŚCI NA CAŁYM ŚWIECIE

Do dziś wiele oryginalnych malowideł KEIM na elewacjach z końca XIX wieku jest nadal w doskonałym stanie. To nie przypadek, że architekci, wykonawcy i właściciele renomowanych budynków na całym świecie polegają na produktach KEIM.

Urząd Kanclerza

Berlin

Marina Bay Hotel

Singapur

Run Run Shaw

CMC, Hongkong

Opera

Sydney