Koszty malowania elewacji - spojrzenie długoterminowe

Farba mineralna po prostu się opłaca. Farby krzemianowe KEIM pozostają trwałe przez dziesiątki lat i dlatego są bardziej ekonomiczne niż powszechnie stosowane farby dyspersyjne.

Tanie rzeczy mogą szybko stać się drogie. Szczególnie w budownictwie jakość okazuje się lepszym i tańszym rozwiązaniem w dłuższej perspektywie czasu. Farby mineralne są bardziej trwałe, a przez to również bardziej opłacalne.

Jakość to rozwiązanie tańsze w dłuższej perspektywie

Każdy, kto myśli ekonomicznie patrzy w przyszłość. Tylko czas pokazuje, jak to jest z realnym kosztem rzeczy. Im dłuższy planowany czas użytkowania, tym ważniejszy staje się ten aspekt.

Ponieważ wiek budynku liczy się raczej nie w latach, ale w dziesiątkach lat, a nawet w pokoleniach, rentowność rośnie wraz z długością inwestycji. Prosta kalkulacja obejmuje również elewację: dłuższe cykle renowacji oszczędzają finanse i nerwy zaangażowanych osób.

Dlatego wybór systemu powłok malarskich staje się kluczowym czynnikiem. Szczególnie w tym względzie farby mineralne okazują się prawdziwym wzorem oszczędności, ponieważ generują bardzo niskie koszty utrzymania, pozostając przez długi czas funkcjonalne i estetyczne.

Mimo że dobre farby mineralne kosztują nieco więcej niż przeciętne farby elewacyjne, to różnica ta, w odniesieniu do kosztu całego budynku, jest znikoma. Ale właśnie ta mała różnica decyduje o długoterminowej trwałości budynku. Tani budynek się nie opłaca. Farby mineralne są wzorem oszczędności w długiej perspektywie.