KEIM na targach DENKMAL

KEIM na targach DENKMAL w Lipsku

W dniach 24–26 listopada 2022 roku odbyły się w Lipsku Europejskie Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych Budowli DENKMAL. Wśród wielu wystawców tradycyjnie nie zabrakło firmy KEIM.

Ponad 140-letni dorobek firmy KEIM w zakresie konserwacji architektury historycznej jest powszechnie znany w branży renowacyjnej. Niemniej jednak każde wydarzenie, a szczególnie o takiej randze jak targi DENKMAL, jest doskonałą okazją do podtrzymywania kontaktów oraz do prezentowania nowych technologii służących ochronie substancji zabytkowej. W tym roku akcenty ekspozycji KEIM skierowane były ku farbom bez bieli tytanowej – cenionych szczególnie w środowisku konserwatorów zabytków, historyków sztuki oraz architektów uczestniczących w rewaloryzacji obiektów historycznych. Dotychczasowa grupa tych produktów została poszerzona o kolejne materiały – zarówno na elewacje, jak i do wnętrz. Przez cały okres targów odbywały się pokazy praktyczne, które tradycyjnie przyciągały największą rzeszę odwiedzających.

Podczas pierwszego dnia targów, tj. w czwartek 24 listopada, polska firma KEIM zorganizowała seminarium „Farby mineralne wczoraj, dziś, jutro”. Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji na temat koncernu KEIM, którą poprowadził Ralf Eckl, manager w dziale exportu Keimfarben GmbH. W kolejnej prelekcji Wojciech Laska, prezes zarządu polskiej spółki KEIM, przypomniał ponad 100-letnią historię obecności farb mineralnych na ziemiach polskich oraz przedstawił wizję dalszego rozwoju w naszym kraju. Pretekstem ku temu był niedawny jubileusz 25-lecia polskiej spółki-córki. Kulminacyjnym punktem programu był wykład „Połączenie zabytku z architekturą współczesną na przykładzie Concordia- Design we Wrocławiu, zdobywcy międzynarodowej nagrody Building of the Year 2021”, który poprowadził Wojciech Wobszal z firmy Demiurg Sp. z o.o. będącej wykonawcą tego prestiżowego zadania inwestycyjnego.